Repasované servery

Repasované servery: Dobrá alternativa pro nový hardware

Začátky podnikání nejsou snadné, a to především v případě omezeného rozpočtu. V souvislosti s nákupem hardwaru jde o poměrně velké investice a většina podnikatelů proto vítá možnost, jak výrazně ušetřit. Je to i váš případ? Pak by vás měl zajímat sortiment repasované výpočetní techniky. V posledních letech je o něj velká poptávka ze strany firem i freelancerů. Popularitě vděčí za jedinečnou kombinaci dostupné ceny, spolehlivosti a dostatečného výkonu.

K největším tuzemským prodejcům repasovaných serverů patří společnost ATICOM. Podle jednatele Miroslava Holečka zvýšený zájem způsobil především nástup virtualizace. Roční obrat za prodej serverů se již před dvěma lety pohyboval nad 50 miliony korun, a to pouze u českých prodejců. Nemalé částky zákazníci utrácí také v zahraničních e-shopech, byť se stále více obrací spíše na české prodejce. Ti sice nemohou konkurovat cenou, ale nabízí komplexní servis (např. uvedení do provozu přímo ve firmě, rychlou opravu…) a záruku.

Repasované servery

Co je repasovaný server a odkud pochází?

Repasované servery jsou výrazně levnější než nový hardware. Důvodem je fakt, že se jedná o již používanou výpočetní techniku. Obvykle jde o vyřazené kusy z bankovních institucí, pojišťoven a jiných větších firem, které se rozhodly pro nákup nových. Prodejci jako ATICOM serverový hardware vykupují a v podobě tzv. barebonů nabízí zákazníkům ve svých e-shopech.

Starší servery šlapou jako hodinky

Ačkoliv jsou repasované servery staršího data výroby, jedná se o hardware ve skvělém stavu. Jmenovitě ATICOM stroje před výkupem důkladně kontroluje a poškozené komponenty ihned vyřazuje. A protože jde o kvalitní kousky (HP ProLiant, Fujitsu Primergy, IBM System a Dell servery typu PowerEdge) staré tři až pět let, po výkonnostní stránce většině zákazníků naprosto stačí. Jsou schopny věrně sloužit několik dalších let, a navíc se na ně vztahuje dvouletá záruka.